اگر در دنیای صنایع فعال باشید به خوبی می‌دانید که چوب یکی از مهم‌ترین محصولاتی است که امروزه در بسیاری از صنایع به کار می‌رود. این چوب‌ها معمولا دارای رنگ هستند و به طور خام کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا با رنگ زدن چوب، عمر آن افزایش می‌یابد و دوام و ماندگاری بیشتری را خواهد داشت.

ضمنا رنگ چوب می‌تواند زیبایی ظاهری را به چوب ببخشد و با دیگر وسایل ست شود. اگر به دنبال این هستید که وسایل چوبی خود را رنگ کنید، باید با انواع رنگ‌های داخلی و خارجی و همچنین انواع رنگ چوب گیاهی و شیمیایی آشنایی لازم را داشته باشید.

برترین برند های رنگ چوب خارجی

برندهای بسیاری در جهان در حال تولید و ساخت انواع رنگ گیاهی چوب یا شیمیایی آن هستند. در صورتی که به دنبال بهترین برندهای رنگ چوب خارجی می‌گردید، در ادامه آن‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم:

 1. ازمو

  یکی از برندهای خارجی که در ایران بسیار معروف است، رنگ چوب آلمانی ازمو است. برندی که می‌توان آن را نوعی رنگ چوب گیاهی دانست زیرا روغن‌های به کار رفته در آن از گیاهانی چون آفتابگردان، سویا و تخم کتان گرفته می‌شوند.

 2. وارنیش کرال

  رنگ چوب دیگری که به عنوان رنگ چوبی برای جلوگیری از تاثیرگذاری عوامل بیولوژیکی استفاده می‌شود. با استفاده از این رنگ چوب موریانه، قارچ، سوسک چوب‌خوار، کرم‌ها، باد و باران و نور خورشید نمی‌توانند اثری بر چوب بگذارند.

 3. تانگ اویل یا روغن تانگ

  رنگ چوب سوم، که برندی چینی است، تانگ اویل است. این رنگ چوب موجب به وجود آمدن لایه محافظتی بر چوب شده و چوب را سخت و غیرقابل نفوذ می‌کند.

 4. رنگ گیاهی چوب رمرس

  برند چهارم برندی آلمانی است که در ظروف و وسایل آشپزخانه کاربرد دارد. با استفاده از این رنگ چوب، محصول دربرابر مواد شوینده مقاومت خوبی را خواهد داشت.

همان‌طور که دیدید، رنگ‌ چوب در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شود. این انواع مختلف، کاربردهای متفاوتی را نیز دارند. کاربردهایی که در استفاده‌های متنوعی به کار می‌روند. امید است با خواندن این مقاله توانسته باشید رنگ چوب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

© کپی رایت ۱۴۰1 ؛ تمامی حقوق وب سایت نزد تهران وود محفوظ می‌باشد. | طراحی سایت و سئو سایت توسط شرکت سئو البرز انجام شده است