تولید ظروف چوبی از جمله صنایع کهن محسوب می‌شود. از مهم‌ترین دغدغه‌های تولیدکنندگان محصولات چوبی نظیر کاسه چوبی، بشقاب چوبی، لیوان چوبی و غیره، انتخاب رنگ مناسب برای آن است. حال این سوال مطرح می‌شود که بهترین روغن ظروف چوبی از نظر آنها است؟

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که استفاده از موادی نظیر پلی‌استر، روغن جلا و دیگر محصولاتی که پایه شیمیایی دارند، به عنوان پوشش ظروف چوبی کار اشتباهی است؛ زیرا مواد شیمیایی موجود در این ترکیبات شیمیایی برای سلامت انسان خطرآفرین هستند. در این مقاله به توضیح در مورد روغن ظروف چوبی می‌پردازیم. برای آگاهی بیش‌تر تا پایان با ما همراه باشید.

آشنایی با روغن ظروف چوبی

علت استفاده از پوشش برای ظروف چوبی

به منظور افزایش مقاومت و استحکام ظروف چوبی، تولیدکنندگان یک پوشش بر روی ظروف چوبی ایجاد می‌کنند. استفاده از این پوشش علاوه‌بر افزایش دوام چوب سبب جذابیت بیش‌تر ظاهر آن نیز می‌شود. در صورت استفاده از مواد مناسب به عنوان پوشش، جذایی از جذابیت می‌تواند باعث جلوگیری از رشد قارچ و باکتری‌ها روی سطح چوب شود.

این رنگ ها به دلیل آب گریز بودن، به شما در شست و شوی ظروف نیز کمک کرده و به راحتی هرگونه روغن، سس و آب، به راحتی از سطح آن پاک خواهد شد.

روغن های گیاهی برای ظروف چوبی

روغن به دلیل خاصیت آب گریز بودن یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوشش‌دهی ظروف چوبی است؛ از جمله روغن‌های مناسب برای ظروف چوبی می‌توان به روغن آفتابگردان، روغن زیتون، روغن گردو، روغن کنجد و غیره اشاره کرد. در این بین روغن کنجد و روغن گردو از ناسب ترین روغن ها به شمار می‌آیند.

روغن برزک

روغن برزک هم یک روغن ظروف چوبی است که ازجمله روغن‌های پرکاربرد برای پوشش‌دهی ظروف چوبی به روش سنتی محسوب می‌شود. روغن برزک که از دانه‌های تخم کتان تولید می‌شود، از قابلیت نفوذ بالایی در چوب برخوردار است. این ویژگی سبب شده تا از گذشته تا امروز روغن برزک از جمله روغن‌های مورد استفاده برای ظروف چوبی باشد.

موم زنبور عسل و روغن برزک

موم زنبور عسل در حالت جامد قابلیت استفاده ندارد. معمولا از آن در کنار روغن به عنوان یک ماده تثبیت کننده استفاده می‌شود. ترکیب موم عسل و روغن برزک از جمله این ترکیب‌ها است. برای ترکیب این دو ماده ابتدا باید موم عسل از حالت جامد خارج شود.

نکته۱: به منظور مایع شدن موم عسل آن را در یک ظرف فلزی قرار داده، سپس ظرف فلزی حاوی موم را در ظرف فلزی دیگری که آب در آن در حال جوشیدن است قرار دهید تا بر اساس حرارت غیر مستقیم، کاملا ذوب شود

نکته۲: هیچ‌گاه از حرارت مستقیم جهت ذوب کردن موم استفاده نکنید، زیرا این کار ممکن است سبب آتش گرفتن موم شود.

روغن های گیاهی چوب در قدیم


پس از این‌که موم کاملا به حالت مایع تبدیل شد وقت آن است که روغن برزک به آن اضافه شود‌. خوب هم بزنید تا این دو ماده کاملا با یکدیگر ترکیب شوند. سپس صبر کنید تا مواد کم‌کم سرد شوند و به حالت واکس درآیند. حال مواد شما آماده است. با استفاده از پارچه آن را به سطح ظرف چوبی مورد نظر بمالید و با یک سشوار صنعتی به آرامی حرارت دهید تا مواد به‌طور کامل در سطح ظرف پخش شود.

روغن سقز

روغن سقز نیز مانند موم، نمی‌توان به تنهایی از آن استفاده کرد. به منظور استفاده از روغن سقز در پوشش‌دهی سطح ظروف چوبی بهتر است این روغن با مواد دیگری نظیر روغن برزک و موم عسل ترکیب شود.

چربی حیوانی

در گذشته به دلیل در دسترس نبودن روغن‌های گیاهی برخی از افراد برای ایجاد پوشش آب گریز بر روی سطح ظروف چوبی از چربی‌های حیوانی نظیر چربی گاو یا گوسفند بر روی سطح ظروف چوبی استفاده می‌کردند. استفاده از این مواد بر روی سطح ظروف چوبی به دلیل خاصیت روغنی سبب آب گریز شدن سطح ظرف چوبی می‌شده؛ اما ظروف شما بوی نامطلوبی به خود میگرفت!

روغن ظروف چوبی

پیشرفت تکنولوژی سبب شد تا تولیدکنندگان محصولات چوبی به جای استفاده از روش‌های سنتی به دنبال راه‌های جدیدی برای پوشش‌دهی سطح ظروف چوبی باشند. این موضوع سبب شد تا امروز انواع رنگ ظروف چوبی و روغن ظروف چوبی در بازار موجود باشد.