روغن ظروف چوبی

روغن ظروف چوبی $ خرید روغن ظروف چوبی با قیمت مناسب | درودگر

روغن مخصوص ظروف چوبی چیست ؟

روغن مخصوص ظروف چوبی

روغن مخصوص ظروف چوبی یکی از روغن های طبیعی محسوب می شود که دارای ساختاری متشکل از موم و رزین است و از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار می باشد. این روغن که برای وسایل و ظروف چوبی موجود در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد، نه تنها موجب محافظت بهتر از ظروف شما می شود، بلکه ظاهر طبیعی آن ها را حفظ نموده و درخشندگی و دوام بی نظیری را به آن ها می بخشد.

در این روغن هیچ گونه مواد آلی فراری قرار نگرفته است، به همین خاطر برای محیط هایی هم چون آشپزخانه که در تماس مستقیم با مواد خوراکی هستند بسیار مناسب استفاده است. روغن ظروف طبیعی اگر از یک برند معتبر و با کیفیت تهیه گردد، دارای گواهینامه استاندارد بین المللی و بهداشتی می باشد که دیگر نیازی نیست شما نگرانی از بابت مضر و سمی بودن مواد تشکیل دهنده آن داشته باشید.

به موجب این روغن در اثر تماس ظروف چوبی با مواد غذایی دیگر هیچ گونه لکی بر روی آن ها باقی نمی ماند؛ چرا که لکه ها توسط این روغن به راحتی تمیز می شوند. روش کار با روغن ظروف چوبی نیاز به دانش و تخصص خاصی ندارد و برای کار با آن با یک وسیله مخصوص هم چون قلم مو، دستمال تمیز، غلتک و یا اسپری می توانید سطح ظروف چوبی را به خوبی روغن کاری نمایید.

مشخصات روغن مخصوص ظروف چوبی

مشخصات روغن مخصوص ظروف چوبی

• سطح کیفی بالایی دارد.
• تشکیل یافته از مواد طبیعی است.
• جلا و درخشش طبیعی به ظروف می دهد.
• دوام و ماندگاری بالایی در مقابل لکه های ناشی از مواد غذایی دارد.
• از تمامی استاندارد های بهداشتی برای به کار رفتن در ظروف چوبی آشپزخانه برخوردار است.
• به راحتی قابل اجرا می باشد.
کاربرد روغن ظروف چوبی
• هر نوع ظرف چوبی آشپزخانه هم چون ظروف پذیرایی، نگهداری، قاشق و چنگال چوبی و سایر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه
• صفحه اپن آشپزخانه
• هر نوع تخته کار چوبی مورد استفاده در آشپزخانه
• هر نوع میز چوبی
• …

مشخصات فنی

قابلیت پوشش دهی ۱۴ الی ۲۴ متر مربع در هر یک لیتر را دارد. این روغن حالت نیمه ماتی به ظروف چوبی می بخشد و درون آن هیچ گونه رنگی به کار نرفته است. برای اجرای آن می توان از قلم مو، دستمال، ابر، غلتک و یا اسپری استفاده نمود. برای نگهداری آن به دمایی بین ۱۰ الی ۳۰ درجه سانتی گراد نیاز است و بهتر است که در یک ظرف در بسته نگهداری شود.

بهترین روغن برای ظروف چوبی

بهترین روغن برای ظروف چوبی

در ظرف های چوبی بعد از مدتی استفاده، محیط مناسبی جهت رشد قارچ و کپک فراهم می شود که می تواند به سلامتی انسان آسیب فراوانی وارد کند. هنگامی که ظرف های چوبی را می شویید، بر اثر شست و شوی مکرر دچار ترک و پوسیدگی خواهد شد، در نتیجه ظاهر زیبای اولیه خود را از دست می دهد. برای اینکه بتوانید طول عمر وسایل و ظروف چوبی خود را بالا ببرید و موجب افزایش مقاومت و ماندگاری آن ها شوید توصیه می شود که از روغن های مخصوص ظروف چوبی استفاده کنید.

روش اجرا

ابتدا سطح ظروف چوبی را به وسیله یک سمباده صاف و صیقلی می نمایید که هیچ گونه خط و خشی بر روی سطح آن باقی نماند. سپس با استفاده از این روغن تمامی سطح ظروفتان را روغن کاری می نمایید و تا زمانی ادامه می دهید که درون بافت چوب کاملا آغشته به روغن گردد. با این روش دیگر هیچ گونه آب و رطوبتی قادر نخواهد بود به درون بافت چوب این نوع ظروف نفوذ نماید.

خرید روغن مخصوص ظروف چوبی

برای خرید روغن مخصوص ظروف چوبی، فروشگاه آنلاین رنگ با چوب را به شما معرفی می کنیم. ما عرضه کننده بهترین و با کیفیت ترین روغن های ظروف چوبی در بازار هستیم. مشتریان عزیز بعد از ثبت سفارش محصول، می توانند در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه ممکن، خرید خود را به راحتی درب منزل تحویل بگیرند.

ظروف چوبی

روغن کاری ظروف چوبی

برای محافظت از ظروف چوبی در مقابل آسیب‌هایی نظیر برخور چاقو، قاشق، جنگال و غیره، می‌توان از روغن مخصوص ظروف چوبی استفاده کرد تا جلوه زیبایی ظاهری این ظروف را به آن‌ها بازگرداند. در ادامه این مقاله به بررسی انواع روغن‌های مناسب ظروف چوبی و مشخصات آن‌ها می‌پردازیم:

روغن ظروف چوبی

در گذشته استفاده از ظروف چوبی رواج بیشتری داشته است. ظروف چوبی بسیار زیبا هستند. با این وجود معایبی را با خود همراه دارند؛ از جمله اینکه بسیار آسیب پذیرند و باید به خوبی از آن ها محافظت نمایید. برای افزایش دوام و ماندگاری ظروف چوبی، باید به فکر استفاده از روش هایی جهت پوشش دهی آن ها باشید. در صورتی که به دنبال خرید بهترین روغن ظروف چوبی باشید، می توانید به خوبی از ظروف چوبی خود محافظت و نگهداری نمایید.

در حال حاضر روغن های فراوانی توسط کارخانجات متعدد طراحی و ساخته شده اند که برخی دارای ماهیت طبیعی و برخی به صورت شیمیایی هستند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با روغن ظروف چوبی و مشخصات آن با شما صحبت کنیم، بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا روغن کاری ظروف چوبی مهم است؟

چرا روغن کاری ظروف چوبی مهم است؟

اگر شما از تخته آشپز خانه و یا ظروف چوبی دیگری استفاده می‌کنید، حتما میدانید که پس از چند روز زیبایی خود را از دست خواهند داد! برای جلوگیری از این اتفاقّ باید روغن کاری ظروف چوبی را جدی گرفت.

روغن کاری ظروف چوبی، محدود به تخته آشپزخانه یا ظروف تزیینی نمی‌شود، بلکه باید تمامی ظروف چوبی خود را به صورت مرتب، پس از هر بار استفاده، روغم کاری کنید تا در کنار زیبایی، از جذب موادی خواکی‌ای مانند عسل به ظروف، جلوگیری کند.

یکی از بهترین و پرکاربرد ترین روغن ها برای این کار، روغن زیتون است که میتوانید نحوه انجام کار را در مقاله استفاده از روغن زیتون برای ظروف چوبی مشاهده کنید

روش مصرف روغن ظروف چوبی

روش مصرف روغن ظروف چوبی

روش مصرف روغن ظروف چوبی

روغن‌های ظروف چوبی بسته به نوع خود ممکن است روش‌های مصرف متفاوتی داشته باشند؛ اما به‌ طور کلی می‌توان گفت بهتر است ابتدا سطح چوبی ظرف را از هر گونه گرد و خاک پاک کنید. سپس با استفاده از قلمو یا پارچه مخصوص ظرف را روغن بزنید.

پس از مرحله اول صبر کنید تا روغن جذب ظرف شود و دوباره یک یا بسته به نیاز چندین مرتبه روغن کاری ظرف را تکرار کنید. سپس حدود ۲۴ ساعت زمان دهید تا سطح ظرف چوبی کاملا خشک شود.

توجه کنید اگر قبل از خشک شدن لایه قبل دوباره ظرف را روغن کاری کنید، در نهایت پس از خشک شدن، سطح ظرف چوبی به صورت غیریکنواخت خواهد بود.

روش محافظت از ظروف چوبی

افراد به جز روش روغن زدن از روش های دیگری نیز برای حفاظت از ظروف چوبی خود استفاده می کنند که ممکن است معایبی داشته باشند. در حال حاضر نیز همانند قدیم از ظروف چوبی به وفور استفاده می شود و حتی ظرف های چوبی با مدل های متنوع تری تولید می شوند. باید این نکته مهم را خاطر نشان کرد که متریال چوب تنها تا زمانی زیبا و مقاوم است و بعد از آن به دلیل وجود عوامل آسیب زای محیطی، در معرض خط و خراش، ضربه، پوسیدگی، لکه و غیره قرار گرفته و زیبایی و کیفیت اولیه خود را از دست خواهد داد.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی و عدم بروز خط و خش بر سطوح ظروف چوبی، باید به دنبال ماده ای جهت پوشش دهی آن ها باشد تا بتوانید به کمک آن عمر مفید و دوام ظروف خود را افزایش دهید. برای پوشش دهی ظروف چوبی دو روش عمده وجود دارد؛ اول اینکه افراد به وسیله رنگ های صنعتی ظروف چوبی خود را پوشش دهند، دوم اینکه از بهترین روغن ظروف چوبی استفاده نمایند. روغن های ظروف چوبی دارای ماهیتی طبیعی هستند.

رنگ های صنعتی به خوبی ظروف چوبی را کاور کرده و عیوب و نواقص چوب را آشکار نمی کنند. برای پوشش  دهی ظروف چوبی از رنگ هایی هم چون پلی اورتان، پلی استر و غیره استفاده می شود. اما رنگ های صنعتی ساختاری شیمیایی دارند  که می توانند به سلامتی انسان و محیط زیست آسیب وارد کنند. به خصوص آن دسته از ظروفی که جهت سرو غذا به کار می روند.

مزایای روغن کاری ظروف چوبی چیست؟

۱-افزایش دوام و مقاومت ظروف چوبی.

۲-جلوگیری از پوسته پوسته شدن سطح ظروف چوبی.

۳-جلوگیری از خراشیدگی سطح ظروف و ایجاد سطحی صاف.

۴-براق کردن ظروف چوبی و جلا دادن به ظروف.

۵-محافظت از ظرف چوبی در مقابل آب و رطوبت ناشی از شست‌وشو.

خرید روغن ظروف چوبی

جهت خرید بهترین روغن ظروف چوبی، می توانید به فروشگاه رنگ با چوب مراجعه نمایید و از انواع رنگ چوب ها و روغن های جلا دهنده ما دیدن فرمایید. تمامی محصولات عرضه شده در فروشگاه رنگ با چوب از بالاترین سطح کیفی برخوردارند. جهت خرید و ثبت سفارش، تنها کافیست با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

ظروف چوبی

روغن کاری ظروف چوبی

روغن کاری ظروف چوبی بهتر از رنگ کردن آن‌ها است

از آن‌جایی که ظروف چوبی برای نگهداری مواد خوراکی استفاده می‌شود و روغن چوب فاقد هر نوع رنگدانه و یا مواد شیمیایی است، روغن کاری نسبت به رنگ کردن ظروف روشی مطمئن برای محافظت ظروف چوبی محسوب می‌شود.

مرغوب ترین روغن ظروف چوبی

ظروف چوبی بعد از مدتی استفاده، محیط مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها فراهم می کنند که برای سلامتی انسان خطرناک است. در صورتی که ظروف چوبی مکرر شسته شوند، خشک و دچار ترک خواهند شد. این موضوع بر روی شکل ظاهری آن ها تاثیر نامطلوبی می گذارد. به کمک روغن ظروف چوبی، می توانید به راحتی آن ها را ترمیم و بازسازی نمایید.

در ابتدا سطح چوب را سنباده کشیده تا صاف و صیقلی شود و تمامی خط و خش های روی ظرف برطرف شوند، سپس به کمک روغن مخصوص، تمام سطح ظرف را پوشش دهید تا روغن به درون بافت آن کاملا نفوذ کند. روغن تخم کتان یکی از روغن های طبیعی و بسیار عالی جهت کاور کردن ظروف چوبی محسوب می شود که به آن روغن برزک هم می گویند. این روغن موجب افزایش دوام و ماندگای ظروف چوبی می شود و به خوبی از آن ها مراقبت می کند.

چه نوع روغن‌های چوبی برای روغن کاری ظروف چوبی مناسب نیستند؟

روغن‌های چوب مثل سیلر و کیلر، شاپان، نیم پلی‌استر، پلی‌اورتان و پلی‌استر به دلیل وجود مواد شیمیایی در آن‌ها و سرطان‌زا بودن برای روغن کاری ظروف چوبی مناسب نیستند. بهتر است قبل از انتخاب روغن برای ظروف چوبی ابتدا مشخصات آن را به‌طور دقیق بررسی و سپس از آن استفاده کنید.

تفاوت روغن‌های ظروف چوبی با روغن‌های مورد استفاده در سایر وسایل چوبی مثل میز و صندلی چوبی چیست؟

روغن‌های مورد استفاده برای ظروف چوبی باید عاری از هر گونه مواد شیمیایی و سمی و یا رنگدانه باشند. همچنین این روغن‌ها باید دارای گواهی‌نامه استاندارد بهداشتی بوده و جهت استفاده ظرف برای مواد غذایی مناسب باشند. بهتر است روغن‌های ظروف چوبی فاقد هر گونه مواد عالی فرار باشند.

مطالعه بیشتر: چه روغن هایی برای چوب مناسب است؟

تفاوت روغن‌های ظروف چوبی با روغن‌های مورد استفاده در سایر وسایل چوبی مثل میز و صندلی چوبی چیست؟

تفاوت روغن‌های ظروف چوبی با روغن‌های مورد استفاده در سایر وسایل چوبی مثل میز و صندلی چوبی چیست؟

۱۳ پاسخ
  • doroudgar
   doroudgar گفته:

   برای تخته سرو چوب گردو باید حتما از رنگی استفاده بشه که کاملا بهداشتی باشه ، و فاقد مواد شیمیایی و ترکیبات عالی فرار باشه ، برای این محصول روغن ظروف چوبی در اول همین صفحه با مشخصات کامل در صفحه خودش قرار داده شده،این روغن کاملا مخصوص برای استفاده در ظروف چوبی است، هیچگونه مواد شیمیایی درون خودش نداره و چوب رو ضد آب میکنه و نسبت به لک و مواد غذایی که روش بریزه مقاومه

   پاسخ
  • پشتیبانی درودگر
   پشتیبانی درودگر گفته:

   خوششحالیم که محصول مورد رضایتتان واقع شده است ، بله کدهای رنگی محصول هم هست میتوانید استفاده کنید.

   پاسخ
 1. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام برای اسباب بازی چوبی بخوایم رنگ کنیم و روغن چوب بزنیم اول باید رنگ بشه یا روغن زده بشه ؟
  آیا نیلزی به هر دوتاش هست؟ اگه باید انجام بشه میشه راهنماییم کنین چه رنگی و چه روغنی خوبه؟

  پاسخ
  • پشتیبانی درودگر
   پشتیبانی درودگر گفته:

   سلام و درود
   لطفا دقیقا بفرمایید چه نوع رنگ یا روغنی قرار است بزنین؟ آیا از رنگ و روغن های ما میخواهید استفاده کنید ؟؟؟

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳.۹/۵ - (۲۰ امتیاز)
© کپی رایت 1402 ؛ تمامی حقوق وب سایت نزد درودگر محفوظ می‌باشد. | طراحی سایت و سئو سایت توسط شرکت سئو البرز انجام شده است

تماس با ما