برای محافظت از ظروف چوبی در مقابل آسیب‌هایی نظیر برخور چاقو، قاشق، جنگال و غیره، می‌توان از روغن مخصوص ظروف چوبی استفاده کرد تا جلوه زیبایی ظاهری این ظروف را به آن‌ها بازگرداند. در ادامه این مقاله به بررسی انواع روغن‌های مناسب ظروف چوبی و مشخصات آن‌ها می‌پردازیم:

چرا روغن کاری ظروف چوبی مهم است؟

اگر شما از تخته آشپز خانه و یا ظروف چوبی دیگری استفاده می‌کنید، حتما میدانید که پس از چند روز زیبایی خود را از دست خواهند داد! برای جلوگیری از این اتفاقّ باید روغن کاری ظروف چوبی را جدی گرفت.

روغن کاری ظروف چوبی، محدود به تخته آشپزخانه یا ظروف تزیینی نمی‌شود، بلکه باید تمامی ظروف چوبی خود را به صورت مرتب، پس از هر بار استفاده، روغم کاری کنید تا در کنار زیبایی، از جذب موادی خواکی‌ای مانند عسل به ظروف، جلوگیری کند.

یکی از بهترین و پرکاربرد ترین روغن ها برای این کار، روغن زیتون است که میتوانید نحوه انجام کار را در مقاله استفاده از روغن زیتون برای ظروف چوبی مشاهده کنید

روغن ظروف چوبی چه کاربردهایی دارد

روش مصرف روغن ظروف چوبی

روغن‌های ظروف چوبی بسته به نوع خود ممکن است روش‌های مصرف متفاوتی داشته باشند؛ اما به‌ طور کلی می‌توان گفت بهتر است ابتدا سطح چوبی ظرف را از هر گونه گرد و خاک پاک کنید. سپس با استفاده از قلمو یا پارچه مخصوص ظرف را روغن بزنید.

پس از مرحله اول صبر کنید تا روغن جذب ظرف شود و دوباره یک یا بسته به نیاز چندین مرتبه روغن کاری ظرف را تکرار کنید. سپس حدود ۲۴ ساعت زمان دهید تا سطح ظرف چوبی کاملا خشک شود.

توجه کنید اگر قبل از خشک شدن لایه قبل دوباره ظرف را روغن کاری کنید، در نهایت پس از خشک شدن، سطح ظرف چوبی به صورت غیریکنواخت خواهد بود.

مزایای روغن کاری ظروف چوبی چیست؟

۱-افزایش دوام و مقاومت ظروف چوبی.

۲-جلوگیری از پوسته پوسته شدن سطح ظروف چوبی.

۳-جلوگیری از خراشیدگی سطح ظروف و ایجاد سطحی صاف.

۴-براق کردن ظروف چوبی و جلا دادن به ظروف.

۵-محافظت از ظرف چوبی در مقابل آب و رطوبت ناشی از شست‌وشو.

روغن کاری ظروف چوبی بهتر از رنگ کردن آن‌ها است

از آن‌جایی که ظروف چوبی برای نگهداری مواد خوراکی استفاده می‌شود و روغن چوب فاقد هر نوع رنگدانه و یا مواد شیمیایی است، روغن کاری نسبت به رنگ کردن ظروف روشی مطمئن برای محافظت ظروف چوبی محسوب می‌شود.

چه نوع روغن‌های چوبی برای روغن کاری ظروف چوبی مناسب نیستند؟

روغن‌های چوب مثل سیلر و کیلر، شاپان، نیم پلی‌استر، پلی‌اورتان و پلی‌استر به دلیل وجود مواد شیمیایی در آن‌ها و سرطان‌زا بودن برای روغن کاری ظروف چوبی مناسب نیستند. بهتر است قبل از انتخاب روغن برای ظروف چوبی ابتدا مشخصات آن را به‌طور دقیق بررسی و سپس از آن استفاده کنید.

تفاوت روغن‌های ظروف چوبی با روغن‌های مورد استفاده در سایر وسایل چوبی مثل میز و صندلی چوبی چیست؟

روغن‌های مورد استفاده برای ظروف چوبی باید عاری از هر گونه مواد شیمیایی و سمی و یا رنگدانه باشند. همچنین این روغن‌ها باید دارای گواهی‌نامه استاندارد بهداشتی بوده و جهت استفاده ظرف برای مواد غذایی مناسب باشند. بهتر است روغن‌های ظروف چوبی فاقد هر گونه مواد عالی فرار باشند.

مطالعه بیشتر: چه روغن هایی برای چوب مناسب است؟

مزایای روغن کاری ظروف چوبی چیست